Při nákupu nad 1200 Kč doprava zdarma.

Yerba Maté Rosamonte je jednou z nejpopulárnějších značek v ​​Argentině (TOP 5). Tak je tomu i v České republice. Vyrábí asi 100 tun yerby denně (údaje z roku 2019)!

Navzdory širokému výběru směsí, které nabízejí, žádná z nich neni ochucená. Výrobce se zaměřuje na výrobu klasického maté v základních verzích: Rosamonte elaborada con palo, despalada a terere. Navíc nabízí speciální směsi: Suave, Suave Especial, Seleccion Especial, Super Especial nebo Premium. Liší se mimo jiné doba zrání, podíl listů a větviček nebo výběr rostlinného materiálu a dokonce i hořkost nálevu.

Tuto argentinskou společnost založil Demetrio Hrenuk, syn přistěhovalců z Ukrajiny. V roce 1936 založil Demetrio s pomocí své manželky rodinnou plantáž Yerba Maté. V roce 1966 společně se zahájením výstavby prvního mlýna byla zahájena komerční výroba.

Plantáž Rosamonte se nachází ve městě Apostoles v provincii Misiones, které hraničí s Paraguayem a Brazílií. Misiones se nachází v povodí řek Paraná a Uruguay, což rozhodně přispívá k příznivým podmínkám pro pěstování cesmíny paraguayské v těchto oblastech.

Plantáž Rosamonte zajišťuje, že rostliny dostanou ze země vše, co potřebují - nejsou nutné žádné pesticidy. Díky tomu mají listy po zapaření jedinečnou vůni. Půda v Misiones a severní části Corrientes je bohatá na kyselinu fosforečnou, draslík, oxid železitý a další minerály.

Žádná položka