Při nákupu nad 1200 Kč doprava zdarma.

Kurupi je paraguayská, velmi oblíbená značka Yerba Maté z plantáže Santa Margarita S.A., která se nachází v jižní části země. Získala pětkrát ocenění Top of Mind Paraguay (žebříček nejznámějších značek).

Nabídka Kurupi zahrnuje Yerba Mate s bylinkami, kořením, ovocem a dvě klasické Yerba Maté: Classica a Tradicional, obě s odlišnou charakteristickou chutí.

Společnost založil Dr. Oscar Esteban Benitez Rapetti, známý jako Don Coco, spolu s manželkou Martou. Oba pracovali jako lékárníci. Don Coco byl navíc průmyslovým chemikem a Martha biochemičkou.

V roce 1960 otevřel Oscar vlastní lékárnu v San Juan Bautista, hlavním městě resortu Misiones v Paraguayi (nezaměňovat s provincií Misiones v Argentině). Vyráběl tam své vlastní bylinné směsi; pracoval na tvorbě přírodních léčiv na bázi bylin. V průběhu let vytvořil svou první značku Té Guarani, tj. Patentované bylinné čaje v expresních sáčcích, vyráběné dodnes.

V roce 1985 založil Don Coco čajovou a bylinnou plantáž pro zvýšení produkce. Neustále hledal nová, funkční řešení. Okouzlila ho kombinace přirozené, silné stimulace a bohatství vitamínů a minerálů nalezených v Cesmíně paraguayské. Proto v roce 1990 založil vlastní plantáž yerba maté. V roce 1997 jeho nová značka Kurupi začala produkovat první yerba maté s dodatkem bylin v Paraguayi.

Zajímavost: grafika balení Kurupi je založena na rytině z konce 18. století, která ukazuje práci paraguayských indiánů. Sbírání a sušení cesmíny tradičním způsobem nad ohněm na speciální dřevěné kopulovité konstrukci.