Při nákupu nad 1200 Kč doprava zdarma.

Yerba Mate Cruz de Malta je skvělá značka z Argentiny. Nabízí klasickou verzi Con Palo a velmi dobré ochucené směsi, ve kterých bylinné přísady nenápadně doplňují cesmínovou chuť, aniž by dominovaly celku. Stojí za zmínku, že ochucené směsi Yerba Maté Cruz de Malta neobsahují umělé příchutě.

Cruz de Malta je chuťově výrazná a zároveň harmonická a jemná. Není příliš intenzivní a neobsahuje příliš mnoho prachu, proto doporučujeme produkty této značky začínajícím začínajícím uživatelům.

Yerba Cruz de Malta (spolu s tradiční značkou Nobleza Gaucha) je v současné době vyráběna družstvem Molinos Rio de la Plata S.A. Společnost Molinos byla založena v roce 1902, původně pod názvem S.A. de Molinos Harineros y Elevadores de Granos Molinos de la Plata. Později v roce 1932 byl název zkrácen na současný.

Společnost se původně se zabývala výrobou mouky, obilných výrobků a také populárního argentinského oleje Cocinero (španělsky kuchaře). Produkty Molinos se rychle staly v Argentině velmi populární.

První Yerba Maté v nabídce společnosti Mollinos byla Nobleza Gaucha (vyráběná od roku 1940). Značka Cruz de Malta se k tomuto družstvu přidala mnohem později, ačkoli byla založena v Argentině mnohem dříve - již v roce 1874! Cruz de Malta je jednou z nejstarších značek Yerba Maté. Původně jeho výrobu prováděla společnost Grupo Química Estrella, která se specializuje na potraviny a kosmetiku. V roce 2007 převzala společnost Molinos všechny značky potravin Estrelli.